Przejdź do treści

Hydroizolacja zielonego dachu | Hyperdesmo PB - 2K

Systemy

Hydroizolacja przeciwkorzenna

Świat  zmierza w kierunku zielonej przyszłości, bardziej skupionej na  przyjaznym człowiekowi otoczeniu i ochronie środowiska naturalnego. Wyrazem tego dążenia są coraz powszechniej stosowane zielone dachy,  które stanowią nie tylko bardzo atrakcyjną przestrzeń dla użytkownika, ale mają także wiele innych walorów:

- dodatkowa izolacja termiczna budynku - redukcja zarówno kosztu ogrzewania zimą jak i klimatyzacji latem,
- redukuje i opóźnia odpływ wody deszczowej do kanalizacji  (niższy "podatek od deszczówki" obowiązjący w niektóych  gminach),
- pomaga w poprawie jakości powietrza poprzez redukcję CO2,
- właściwości absorbcji dźwięku z otoczenia budynku pomagają wyciszyć wnętrze,
- redukuje niepożądany efekt "miejskiej wyspy ciepła".


Płynna membrana Hyperdesmo® PB-2K została stworzona między innymi z myślą o izolacji zielonych dachów. Jest  produktem dwuskładnikowym, łatwym w aplikacji, tworzącym jednolitą i  bezszwową powłokę o nieosiągalnej dla innych rozwiązań elastyczności  (rozciągalność 2000%). Parametry te czynią membranę Hyperdesmo® PB-2K  całkowicie odporną na penetrację korzeni roślin. Aplikacja w jednej  lub dwóch warstwach przy użyciu natrysku lub wałka (zużycie minimalne  1,5-2,0 kg/m2).
Schemat hydroizolacji zielonego dachu
Zalecany podkład gruntujący zgodnie z kartą doboru gruntu:


Zalecamy dobór podkładu gruntującego w porozumieniu z naszym doradcą technicznym


Podkład gruntujący stosowany jest w celu ustabilizowania powierzchni (w tym posypki na starej papie) i aktywowania jej chemicznie, aby w rezultacie uzyskać możliwie wysoki parametr związania membrany HYPERDESMO© do podłoża oraz wysoką trwałość hydroizolacji.
Rekomendowany typ membrany HYPERDESMO© dla zielonego dachu:


lub

Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Instrukcje stosowania Alchimica
Wróć do spisu treści