facebook
Przejdź na stronę główną
Przejdź na stronę główną
Przejdź do treści

Dach przemysłowy a mieszkalny

Alchimica PolskafavImage
1 Październik 2018
 
Dach przemysłowy - co go wyróżnia? Jego główne cechy charakteryzujące

Dachy przemysłowe to głównie dachy wielkopowierzchniowe, ale nie tylko. Zwyczajowo dachy przemysłowe kojarzone są z halami, magazynami, obiektami sportowymi, dworcami, muzeami etc, które z kolei kojarzone są z dachami płaskimi o zerowym albo bardzo małym spadku. Coraz częściej wśród nich modne są tzw. dachy zielone, zagospodarowane w rozmaity sposób, np.: miejsce zielonego relaksu, taras widokowy, ogrody zielone, baseny czy nawet miejsce dla pszczelarzy, ulów i pasjonującej produkcji miodu. Nierzadko z tych rozwiązań korzystają duże korporacje. Tego typu dachy nastawione są nade wszystko na solidną konstrukcję, czego wymaga zwłaszcza bezpieczeństwo. Dachy te wykonuje się z różnych materiałów, jak żelbet, stal, aluminium, membrany dachowe i inne tworzywa sztuczne. Poza kwestią wytrzymałości, na pierwszy plan wysuwa się tu również kwestia stateczności dachu na parcie i ssanie wiatru oraz odpowiednią hydroizolacja dachu.

Dach domu mieszkalnego - co warto o nim wiedzieć?

Dachy domów mieszkalnych to dachy o zdecydowanie mniejszej powierzchni. Ale ich forma bywa za to różnorodna - od dachów płaskich, przez popularne dwuspadowe, po wielospadowe i nachylone pod różnymi kątami. Pamiętajmy, że dach pełni rolę ochronną przed czynnikami atmosferycznymi, zmianami temperatur, składem chemicznym powietrza, uszkodzeniami mechanicznymi etc. Warto więc zadbać o jego właściwą hydroizolację. Najczęściej stosowane pokrycia dachów jednorodzinnych to: papy termozgrzewalne, gonty bitumiczne, dachy blaszane, dachówki cementowe, dachówki ceramiczne, gonty drewniane, czy membrany dachowe arkuszowe lub w płynnej formule. Ostatni to bardzo nowatorski produkt o którym szerzej poniżej.
Dachy płaskie zaś nie tylko zarezerwowane są dla przemysłowych budynków. Coraz ciekawsze rozwiązania z dachami płaskimi prezentują nam architekci. Budynki o nowoczesnej architekturze, modernistycznej idealnie komponują się z ów płaskimi dachami.

Jak warto dbać o dach przemysłowy oraz ten na budynku jednorodzinnym?

 Dbałość o jakość i stan dachu jest niezmiernie istotna. Zwłaszcza kłania się temat hydroizolacji. Należy obowiązkowo przeprowadzać okresową weryfikację stanu dachu, aby zapobiec dużym kosztom jego remontu w całości oraz ewentualnym dalszym trwałym szkodom. Pamiętajmy o bezpieczeństwie, które wysuwa się na pierwszy plan. Dobrym rozwiązaniem na konserwację i naprawy dachu jest produkt stanowiący membranę hydroizolacyjną dla dachu w płynnej formie a także wiążąco-klejące produkty żywiczne, uszczelniacze do wszelkich szczelin i dylatacji dachów. Łatwe w montażu, niewymagające i korzystne cenowo.

Membrana dachowa w formule półpłynnej - czym jest ów produkt?

Jest to produkt warty uwagi dla przedsiębiorców, korporacji i firm, jak i użytkowników indywidualnych. Przede wszystkim ze względu na łatwość jego aplikacji, a przy tym wieloletnią skuteczność w hydroizolacji i zabezpieczeniu dachu. Jest to płynny materiał żywiczny, który tworzy bezspoinową i niezmiernie elastyczną powłokę. Jest przezroczysty i estetycznie wygląda na dachu. Ponadto zabezpiecza go nie tylko przed zastojem wody, ale także przed ciepłem, nagrzewaniem, co jest wyjątkowo ważne przy poddaszu użytkowym. Membrana dachowa płynna to ekologiczny produkt i oszczędny. Pozwoli na pozostawić w kieszeni sporo gotówki bowiem nie wymaga żadnej ingerencji w dotychczasową powłokę dachu.Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
AlchiPolska Sp. z o.o.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
tel. (+48) 32 746-07-46
Alchimica Polska
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Godziny pracy:
Pon. - Pt.: 9:00 - 17:00
Adres:
40-001 Katowice ul. Chorzowska 6
Obserwuj nas na Twitterze
Obserwuj nas na Instagramie
Obserwuj nas na Facebooku
Alchimica S.A. Building Chemicals
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Niemczech
Przedstawiciel Alchimica S.A. we Francji
Przedstawiciel Alchimica S.A. we Włoszech
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Wielkiej Brytanii
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Holandii
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Hiszpanii
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Rumunii
Alchimica S.A. na świecie
Złoty Medal MTP BUDMA 2020
Złoty Medal BUDMA 2018
Wróć do spisu treści