facebook
Przejdź na stronę główną
Przejdź na stronę główną
Przejdź do treści

Izolacja zielonych dachów z zastosowaniem płynnej membrany Hyperdesmo

Alchimica PolskafavImage
Opublikowane według w Zielony dach · 23 Styczeń 2019
Tags: izolacjazielonydach
Izolacja zielonych dachów z zastosowaniem płynnej membrany

 
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie tzw. zielone dachy, które coraz częściej tworzone są w konstrukcjach budowlanych użytku publicznego i prywatnego jako skuteczny sposób na ochronę środowiska naturalnego, a jednocześnie tworzenie miejsc przyjaznych człowiekowi. Zielone dachy to nie tylko liczne walory estetyczne, ale i użytkowe. Przede wszystkim substrat ziemny wraz z roślinnością na powierzchni dachu zapewniają dodatkową izolację termiczną dla budynku, co wpływa na zminimalizowanie kosztów ogrzewania zimą, a klimatyzacji w okresie letnim. Dodatkowo zielony dach redukuje i opóźnia odpływ wody deszczowej do kanalizacji, pomaga w poprawie jakości powietrza oraz redukuje niepożądany efekt tzw. miejskiej wyspy ciepła, sprzyjając w tworzeniu przyjaznego do życia mikroklimatu. Ponadto zielony dach absorbuje dźwięki z otoczenia, co wpływa na wyciszenie wnętrza budynku.
 
Tego rodzaju konstrukcja jest więc atrakcyjna zarówno wizualnie, jak i użytkowo, aby jednak spełniła wszystkie postawione przed nią wymagania, musi zostać odpowiednio wykonana i zabezpieczona. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim hydroizolacja zielonego dachu, która chroni konstrukcję dachu przed wilgocią oraz penetracją korzeni roślin.
 

Na czym polega hydroizolacja zielonych dachów?
 

Zielony dach w systemie Diadem
W celu skutecznego zabezpieczenie konstrukcji zielonego dachu zalecane jest zastosowanie płynnej membrany Hyperdesmo PB-2K. Jest to produkt dwuskładnikowy, który pozwala stworzyć jednolitą, bezszwową powłokę o nieosiągalnej dla innych rozwiązań elastyczności. Dzięki temu jest to membrana całkowicie odporna na penetrację korzeni roślin. Aplikacja płynnej membrany dachowej przebiega łatwo i sprawnie. Odbywa się w jednej warstwie przy użyciu natrysku hydrodynamicznego lub wałka. Na prawidłowo wykonaną membranę należy położyć płytę drenażową, substrat ziemny i roślinność, ciesząc się dachem pełnym zieleni. Zalecany podkład gruntujący (Aquasmart-Dur, Microsealer-50, Geodesmo-50) powinien być zastosowany w celu uzyskania wysokich parametrów adhezji membrany do podłoża. Hyperdesmo PB-2K to produkt o najwyższej dostępnej na rynku klasie trwałości W3, co oznacza, że jej okres sprawności wynosi nie mniej niż 25 lat.

Jeśli planujesz stworzenie zielonego dachu - skontaktuj się z nami. W zakresie doboru systemu drenażowego i innych elementów konstrukcyjnych współpracujemy w Polsce z firmą DIADEM Green Roof (renomowany producent systemów zielonych dachów), której 8 architektów (w tym architektów krajobrazu) może być do twojej dyspozycji tworząc dla Ciebie kompletny projekt wykonawczy.Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
AlchiPolska Sp. z o.o.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
tel. (+48) 32 746-07-46
Alchimica Polska
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Godziny pracy:
Pon. - Pt.: 9:00 - 17:00
Adres:
40-001 Katowice ul. Chorzowska 6
Obserwuj nas na Twitterze
Obserwuj nas na Instagramie
Obserwuj nas na Facebooku
Alchimica S.A. Building Chemicals
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Niemczech
Przedstawiciel Alchimica S.A. we Francji
Przedstawiciel Alchimica S.A. we Włoszech
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Wielkiej Brytanii
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Holandii
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Hiszpanii
Przedstawiciel Alchimica S.A. w Rumunii
Alchimica S.A. na świecie
Złoty Medal MTP BUDMA 2020
Złoty Medal BUDMA 2018
Wróć do spisu treści