facebook
Przejdź do treści

Hydroizolacja tarasu | Izolacja tarasu | skuteczna | wytrzymała | dobra | tania

Systemy > Systemy tarasowe > Więcej

Planujesz piękny taras wychodzący na ogród - zadbaj o właściwą hydroizolację

Taras to niewątpliwie istotna powierzchnia rodzinnej strefy,  pozostająca na styku podwórza z azylem domowym. Jego funkcjonalność jest rozległa:  od zapewnienia strefy relaksu dla całej rodziny, przez wentylowanie się członków rodziny w  warunkach domowych na świeżym powietrzu o każdej dogodnej porze dnia, po możliwości stworzenia własnej strefy zieleni, ciszy, zabaw dla dzieci i innych rozmaitości. Pomysłów może być bez liku. Ważne jednak, aby żaden z nich nie został zakłócony poprzez niewłaściwe zabezpieczenie tarasu przed warunkami atmosferycznymi. Opady, mróz, wysokie temperatury, a nade wszystko woda mogą okazać się wrogami numer jeden dla wytrzymałości naszego tarasu.

Hydroizolacja tarasu - co jest najważniejsze?

 
Hydroizolacja tarasu winna być dostosowana do jego powierzchni i umiejscowienia. Im większa powierzchnia tarasowa tym bardziej elastyczne powinny być materiały do jego hydroizolacji. Taras umiejscowiony na gruncie wymaga dodatkowo odpowiedniej przestrzeni pomiędzy jego konstrukcją a stykiem z gruntem, chroniącą przed wodami gruntowymi.
Pamiętajmy, iż przez taras, tak samo jak przez dach, ucieka około 30% ciepła, dlatego ważna jest odpowiednia izolacja płyty stropowej w przypadku zadaszenia tarasu. Ważne jest ułożenie na betonie odpowiedniej folii izolacyjnej, styropianu jako pierwszą formę izolacji, ale ta zasadnicza to hydroizolacja z masy elastycznej. Tu polecamy produkt o nazwie membrana płynna.

Nowoczesny żywiczny produkt - idealna membrana płynna na Twój taras

 
Doskonałym izolatorem na taras zarówno naziemny jak i ten położony na gruncie jest oferowana membrana w półpłynnej formule. Jest to produkt żywiczny, który nadaje się do położenia na wszelkie typy powierzchni, bez konieczności zrywania uprzedniej warstwy. Łatwość nałożenia (wałek, pędzel, natrysk) plus walory użytkowe i wizualne efektu membrany mówi samo za siebie. Membrana płynna tworzy na całej powłoce jednolitą, bez spoin i transparentną powierzchnię na tarasie. Dodatkowo dla efektu wizualnego można pokryć ją wierzchnią warstwą wykończeniową tzw. top coat,  aby osiągnąć matowy, satynowy efekt przezroczystej i odnowionej podłogi tarasu. Żywiczne produkty to obecnie trend w architekturze tarasów i nie tylko.

 
Budownictwo przemysłowe, deweloperskie przedsięwzięcia i inne duże projekty budowlane - membrana płynna jako odkrycie i wynalazek budownictwa
Nie sposób nie zwrócić uwagi na rolę jaką odgrywa nowatorski produkt membrany płynnej we współczesnym budownictwie. Ów produkt sprawdza się zwłaszcza przy dużych powierzchniach i inwestycjach rzędu znacznych rozmiarów i wielkości liczb. Polecany dla procesów hydroizolacji np.:  tarasów wieżowców, apartamentowców, korporacyjnych budynków itp.

Wróć do spisu treści