facebook
Przejdź do treści

Membrana dachowa

Systemy > Hydroizolacja Dachu > Więcej

Czym jest membrana na dach i jaka jest jej rola? Membrana dachowa w płynnej formie - to nasz wybór dla Ciebie, dla Twojej firmy, dla domu

Sama nazwa membrana dachowa wskazuje jakie znaczenie jest ów warstwy dla konstrukcji i funkcjonalności każdego dachu. Membrana to bowiem inaczej pancerz, powłoka, skorupa, czerep czy też osłona. W odniesieniu do dachu stanowi więc swoiste jego zabezpieczenie. Dach z kolei chroni budynek: naszą firmę, sklep, warsztat czy prywatny dom, tworząc ochronę naszego dorobku, mienia od wszelkich warunków atmosferycznych. Membrana dachowa to więc niezwykle ważny element warstwowości dachu. Jest to przede wszystkim skuteczna hydroizolacja dachów, ale nie tylko. Wraz z oferowaną płynną membraną dachową osiągniesz efekt paro-przepuszczalności od strony poddasza (odprowadzanie wilgoci nagromadzonej wewnątrz budynku) i wodoszczelności od strony poszycia dachu (ochrona przed wilgocią z zewnątrz), a także zabezpieczenie przed uszkodzeniami, czyli wysoką trwałość pokrycia, a nawet znaczną refleksyjność dachu wobec promieni słonecznych UV, co pozwoli osiągnąć efekt tzw. "zimnego dachu". Membrana na dach to aż 25 - letnia gwarancja wytrzymałości i ochrony przed zawilgoceniem ocieplenia dachu, przed uszkodzeniami np. w wyniku gradu, wiatru, mrozu itp, a także ochrona przed wysoką temperaturą i nagrzaniem dachu - ważne zwłaszcza przy użytkowych poddaszach. Zakres temperaturowy wynosi od minus 40 stopni Celsjusza do plus 90 stopni Celsjusza, co jest naprawdę imponującym dowodem wytrzymałości.

Membrana dachowa płynna - sposób na szybki, skuteczny i profesjonalny remont dachu

Jeśli martwi Cię stan techniczny dachu Twojej firmy, domu czy też należysz do kierownictwa organizacji czy korporacji i jednocześnie dbasz o optymalizację i minimalizację kosztów, czasu i nakładów pracy, typu np.: rozbiórka powłoki zewnętrznej dachu w celu naprawy chociażby mikro uszkodzeń dachu, wyłączenie z użytkowania budynku i tym samym przestój w ciągłości pracy, to nic lepszego, co zaradzi na ów problematykę niż membrana na dach w oferowanej płynnej formie. Membrana dachowa płynna jest niezwykle uniwersalna i nieskomplikowana w praktycznej aplikacji na dach. Nałożona może być bezpośrednio na dachy wykonane z różnych tworzyw, bowiem wiąże się idealnie z wieloma powłokami wierzchnimi dachu. Poradzi sobie min. z tworzywami : metal, blacha, papa, dachówka, bitumiczne czy akrylowe powłoki, membrana epdm, membrana PVC/PCV czy TPO/FPO. Aplikowana przy użyciu wałków, pędzli czy też rozpylaczy. Oferujemy możliwość skorzystania z usług kompleksowego nałożenia jej przez naszych fachowców, co daje nam korzyści w postaci wysokiego profesjonalizmu nałożenia membrany na całej powierzchni dachu, w miejscach newralgicznych jak np. klimatyzatory. Jest to relatywnie szybki sposób nałożenia warstwy izolacyjnej i co najważniejsze z naszymi profesjonalistami nie martwisz się już o nic. Nasza membrana na dach to hydroizolacja dachu z papy, hydroizolacja dachu betonowego czy też hydroizolacja dachu z blachy i inne. A są to najczęściej spotykane formy zadaszenia budynków, zwłaszcza biurowców, magazynów, sklepów itp. Idealnie nadaje się zarówno do dachów płaskich jak i tych skośnych.

Jak zabezpieczyć dach przed czynnikami zewnętrznymi? Koniec trosk o dach - nasze membrany dachowe jako odpowiedź na potrzeby zabezpieczenia dachu

Zarówno nowo powstający dach jak i ten, który wymaga wyłącznie renowacji , dzięki omawianej membranie dachowej zostanie stosownie zabezpieczony dzięki warstwie płynnej żywicy, która tworzy bardzo elastyczną powłokę i jednocześnie idealnie równą, bez żadnych łączeń i spoin. A jak wiemy to z empirycznych doświadczeń - wszelkie spoiny - to większe ryzyko przenikania wilgoci. Nasza membrana na dach to dobrze zagruntowana powierzchnia, wytrzymała żywica jako warstwa izolacyjna i nierzadko dodatkowo powłoka Top-Coat ADY-E, która zabezpiecza przed promieniami UV.

Jaki koszt renowacji i hydroizolacji dachu, czyli co nieco w temacie: "membrana dachowa cena"

Boisz się o koszty? Membrany dachowe płynne to relatywnie niski koszt, bowiem duża oszczędność w zakresie: braku konieczności jakiejkolwiek rozbiórki dachu, usunięcia jego wierzchniej warstwy, oszczędność czasu wykonania, nieskomplikowane narzędzia pracy przy aplikacji płynnej membrany, a także solidność gwarantowana na okres kilkudziesięciu następnych lat. Zapomnij o membranach dachowych w formie folii w rolkach, postaw na wypracowaną poprzez długoletnie badania naukowe recepturę chemiczną dla membrany dachowej płynnej opracowanej w tzw. nowoczesnym systemie HYPERDESMO.
Wróć do spisu treści