facebook
Przejdź do treści

Naprawa dachu z betonu

Systemy > Pokrycia Dachowe

A może tak coś równie ładnego jak dachówka ceramiczna? Dach z dachówek betonowych i jego zalety

Dachy z betonu i tzw. cementodachówka to jedno z pokryć dachowych, które warto wziąć pod rozwagę, podejmując decyzję o poszyciu dachu. Jest to doskonałe rozwiązanie wizualne, bowiem dachy z betonu ciężko odróżnić gołym okiem - zwłaszcza laikowi - od tradycyjnej dachówki ceramicznej, która należy do grupy zdecydowanie droższych pokryć dachowych. W przypadku dachu z betonu, estetyczny wygląd osiągamy przy relatywnie niższych, ograniczonych kosztach.
Kolejna istotną zaletą, którą spełnia dach betonowy to jego solidna i wytrzymała konstrukcja na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dach z betonu cechuje również niska nasiąkliwość wody, czyli wysoka hydroizolacja budynku, a także w ślad za tym wysoka mrozoodporność. Dachy z betonu pokrywane są standardowo powłokami ochronnym i farbami akrylowymi co daje bardzo wiele plusów, w zakresie chociażby samego wyglądu dachu z betonu (różnorodna i interesująca kolorystyka). Dodatkowo betonowe dachy to grube i ciężkie powierzchnie, co może stanowić dodatkową zaletę w przypadku użytkowych poddaszy. Dachy betonowe idealnie wygłuszają, np.: dźwięki opadów atmosferycznych oraz zapewniają skuteczną ochronę przed letnim gorącem i skwarem.

Naprawa dachów z betonu - bez obaw mamy na to skuteczny sposób

Rzecz naturalna to taka, iż każdy dach - nawet dach z betonu - potrzebuje okresowych przeglądów jego stanu, a co za tym idzie naprawy dachu z betonu. Na początek wydawać może nam się, iż będzie to proceder skomplikowany, niełatwy wszakże, a przy tym stosunkowo drogi. Nic bardziej mylnego. Proponujemy interesujące doskonałe rozwiązanie. Prezentowana przez nas membrana dachowa w półpłynnej formie to doskonała hydroizolacja dachu z betonu i nie tylko, bo również: hydroizolacja dachu z papy, hydroizolacja dachu z blachy czy hydroizolacja dachu z gontu bitumicznego etc. Ów płynny produkt tworzy jednolitą i elastyczną powłokę na dach z betonu, powłokę bez spoin, o wysokim poziomie wodoszczelności. Jest to powłoka, która może być bezpośrednio położona na obecny dach z betonu i ochroni go doskonale na kolejne kilkadziesiąt lat dzięki technologi HYPERDESMO.

Przeciekający dach betonowy? Szybkie działanie, sprawna pomoc - dobry produkt uszczelniający

Gdy pojawi się doraźny i natychmiastowy problem z przeciekającym dachem, również oferujemy pomoc. Nasza membrana płynna może być zastosowana w każdych warunkach pogodowych, gdy tylko problem nieszczelności dachu pojawi się. Oferujemy też linię praktycznych produktów uszczelniająco-klejących, nadających się m.in. do powłok z betonu. Łączą one wszelkie pęknięcia, szczeliny, dylatacje i spoiny w betonie. Wystarczy, że szpachelką ów masa zostanie nałożona na uszkodzenie prostopadle do pęknięcia i materiał zostanie idealnie ze sobą związany. Dużym plusem jest możliwość aplikacji na betonowy dach nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych
Wróć do spisu treści