facebook
Przejdź do treści

Naprawa dachu z papy

Systemy > Pokrycia Dachowe

Dachy z papy - popularne, niedrogie, lecz podlegające uszczerbkowi czasu

 
Dach z papy to najczęściej występujące w Polsce zjawisko jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, zwłaszcza te lat 70-90, gdy dominowała architektura domów tzw. "kostek" i płaskich dachów, niejednokrotnie z zerowym spadkiem. Należy śmiało przyznać, że dachy z papy to stosunkowo niedrogie pokrycie dachowe, lecz wizualnie - dla estetów - mogą okazać się niezadawalające. Pamiętajmy również, że dachy z papy narażone na oddziaływanie różnorodnych warunków atmosferycznych, ulegają uszkodzeniu, zużyciu, a co za tym idzie ich warstwa hydroizolacyjna traci na swojej funkcjonalności.

Koszt naprawy dachu z papy - jak go zminimalizować?

 
Dach to istotny element konstrukcyjny ze względu na swoje funkcjonalności, jak chociażby hydroizolacja dachu i zabezpieczenie całego budynku przed czynnikami atmosferycznymi. Dach z papy narażony na wilgoć, wodę, śnieg, grad oraz chemiczne składowe powietrza wymaga cyklicznej renowacji. Naprawa dachu z papy nie ominie żadnego właściciela czy użytkownika. Pytanie kluczowe jednak brzmi: Jak skutecznie zminimalizować koszt naprawy dachu z papy?? Rozwiązaniem może okazać się oferowana przez naszą firmę membrana dachowa w półpłynnej formie wykonana z żywic poliuretanowych w systemie HYPERDESMO, co gwarantuje długą żywotność, nawet kilkudziesięcioletnią gwarancję. Dodatkowo efekt zminimalizowania nakładów na renowację dachu z papy osiągniemy dzięki możliwości nałożenia membrany płynnej wprost na dotychczasową powłokę dachową, bez konieczności jej zrywania i tym samym koniecznej utylizacji.

Dachy z papy, płaskie i wielkopowierzchniowe oraz ich skuteczna i szybka naprawa

 
Dachy budynków przemysłowych typu: magazyny, hale produkcyjne, biurowce, warsztaty etc. to zwyczajowo dachy wielkopowierzchniowe, całkowicie płaskie, o niewielkich parametrach tzw. spadku dachu. Dachy tego typu - nierzadko dachy z popularnej papy - są dość wymagające od strony właściwej hydroizolacji, bowiem nierzadko umieszczone są na nich dodatkowe elementy sieci teletechnicznej, informatycznej, klimatyzatory i inne, które sprzyjają nieszczelności powłok dachowych. To wszystko bowiem powoduje, iż trudniej zadbać o pełną wodoszczelność, zwłaszcza w takich newralgicznych punktach. Z pomocą przychodzi wspomniana powyżej membrana, która zapewnia jednolitą, elastyczną i niezwykle wytrzymałą powłokę, a przy tym jest łatwa w aplikacji. Membrana płynna to hydroizolacja na wysokim poziomie.

Sprawdź również: hydroizolacja dachu z papy
Wróć do spisu treści